Author Agon Staff

Bota
Ngjarje në 28 Tetor
Nga

306 – Maksentiusi u shpall Peramdor i Romës. 312 – Constantini I mundi Maksentiusin dhe u shpall Peramdor i Romës. 1531 – Imami Ahmad ibn Ibrihim al-Ghazi përsëri mund armatën e Lebna Dengel, Perandor i Etiopisë. 1918 – Çekosllovakia fiton pavarësinë pas shkatërrimit të…

Sport
Vazhdon magjia e champions
Nga

Do të luhen ditën e sotme tetë takimet e vlefshme për fazën e grupeve, java e dytë e ndeshjeve të kompeticionin prestigjioz europian. Në fushë do…

Shqipëria
Udhëtim drejt Shirokës
Nga

Në këtë mes vjeshte, për të kërkuar një oaz qetësie, u nisëm drejt Shirokës. Shiroka nuk është vetëm një nga perlat turistike dhe klimaterike të Shkodrës,…

1 605 606 607