Mizori ndaj kuajve dhe akte të panatyrshme/ PETA akuzon Thomas Muller

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Organizata jofitimprurëse “People for Ethical Treatment of Animals” (PETA) ka akuzuar lojtarin e Bayern Munich, Thomas Muller dhe gruan e tij, Lisa, për mizori ndaj kafshëve. 

Konkretisht, çifti akuzohet se i kanë detyruar kuajt e tyre të kryejnë “akte seksuale të panatyrshme” në fermën private për të marrë doza të spermës së tyre, që e ngrijnë dhe më pas e shesin mesatarisht 200 euro për dozë.

Çifti Thomas dhe Lisa janë të apasionuar pas kuajve dhe zotërojnë një fermë për mbarështimin e tyre.

Share.

About Author

Comments are closed.