Liga e Konferencës/ Ja skuadrat gjysmëfinaliste

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sfidat e kthimit të çerekfinaleve të Ligës së Konferencës nuk regjistruan surpriza. Lestër, Roma, Fejndord dhe Marseja, janë 4 skuadrat që arritën të siguronin një biletë për në fazën gjysmëfinale.

Në përballjen e orës 18:45, anglezët e Lestër Sitit mposhtën me përmbysje 1-2, PSV-në. Ndërkohë në 3 sfidat e zhvilluara në orën 21:00, Roma mposhti bindësh Bodo Glimt me rezultatin 4-0. Ylli italian Zaniolo arriti të shënonte tripletë. Në duelet e tjera, Marseja dhe Fejnord arritën të triumfonin në transfero, respektivisht me rezultatet 0-1 dhe 1-3.

Share.

About Author

Comments are closed.