Kjo është 12-vjeçarja shqiptare, e cila mahniti “the voice kids” në Gjermani

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vetëm 12 vjeç, Nina C. nga Shqipëria mahniti jurinë e The Voice Kids në Gjermani.

Nina ngjalli entuziazëm te publiku që e duartrokiste dhe që u ngrit në këmbë. Ajo këndoi Highway to Hell të grupit AC/DC dhe mahniti si me zërin, ashtu edhe me interpretimin dinamik.

Zëri dhe interpretimi i saj i binden për pak sekonda trajnerët Lena Meyer-Landrut dhe Wincent Weiss që të kthenin karriget. Meyer-Landrut tha pas performancës se ajo ra në dashuri me zërin e vajzës.

Talenti i Ninas u pikas aq shumë, sa e krahasuan me Janis Joplin.

Share.

About Author

Comments are closed.