City dhe Liverpul në gjysmëfinale

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Manchester City dhe Liverpool kalojnë në gjysmëfinalen e “Champions League”. Ndeshja Atletico Madrit Vs Manchester City përfundoi “0-0” në një barazim pa gola. Por duke qenë se anglezët fituan në ndeshjen e parë me rezultatin 1-0, kaluan automatikisht në gjysmëfinalen e Champions. City do të përballet në gjysmëfinalen e Champions me Real Madrid. Ndeshja Liverpool-Bnfica përfundoi me rezultatin 3-3, por skuadra e Klopp fitoi sfidën e parë 3-1. Liverpool do perballet në gjysmëfinale me Villarrealin.

Share.

About Author

Comments are closed.