Rama: Rilindja e shtëpive pas tërmetit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Shijak ku ndau një foto me një të moshuar, të cilës i dhuroi një lule, ndërsa ajo dhe shumë të tjerë presin t’iu ndërtohet shtëpia e dëmtuar nga tërmeti.

“Rilindja e shtëpive dhe e shkollave është një burim energjie të re pozitive, për mijëra familje e fëmijë, po edhe për mua, për ne, që të vazhdojmë çdo ditë, papushim, të bëjmë edhe më shumë, edhe më mirë, detyrën tonë ndaj popullit e vendit tonë të bekuar”, shkroi Rama, krahas fotos.

Share.

About Author

Comments are closed.